"Lektura. I co dalej?"

27.03.2019

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin w tym roku realizuje projekt pn. „Lektura. I co dalej?”. Projekt ten jest dofinansowany w kwocie 9500,00 zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie organizowane przez nas działania mają na celu przedstawienie uczniom lektur w sposób ciekawy i atrakcyjny oraz zaproponowanie alternatywy dla lektur klasycznych promując wartościowe książki dla dzieci i młodzieży.


czytaj dalej...

Z literaturą przy kawie - marzec

21.03.2019

Pierwszy dzień wiosny to idealny dzień na ponowne spotkanie przy kawie. Wspólnie dokończyliśmy czytanie "Skąpca".

 

 


czytaj dalej...

Poznajemy misie - Czarny Nosek i Uszatek

14.03.2019

Na przedwiosennym spotkaniu z uczniami S.P. w Piotkowicach poznaliśmy bohatera książki Janiny Porazińskiej pt.:"Pamiętnik Czarnego Noska". Po przeczytaniu jednej z przygód misia, wykonaliśmy metodą origami kołowego jego kolegę - misia Uszatka.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy ponownie:).


czytaj dalej...

"Mieszkańcy województwa poznańskiego - ofiary...

21.02.2019

Uprzejmie informujemy, że powiększyliśmy nasz księgozbiór o pozycję: Wojciech Bogajewski: "Mieszkańcy województwa poznańskiego - ofiary ludobójstwa katyńskiego". Książka zawiera m.in. pierwszy raz publikowane biogramy ofiar ludobójstwa w Kijowie-Bykowni, które znajdują się na ukraińskiej liście wywozowej.


czytaj dalej...

Z literaturą przy kawie - luty

07.02.2019

Kolejne spotkanie w przesympatycznym towarzystwie upłynęło przy komedii Moliera pt.: "Skąpiec". Poszczególne akty utworu przeplatały się z kawką, ciachem, śmiechem i występami wokalnymi. Za spotkanie serdecznie dziękujemy :).


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Włochy

25.01.2019

Włochy to już ostatni kraj europejski, do którego przenieśliśmy się podczas tegorocznych ferii. Okazało się, że dzieciom świetnie były znane: Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Florencja, Wenecja z Placem św. Marka, a także Leonardo Da Vinci i jego słynny obraz "Mona Lisa". Popularna okazała się także włoska kuchnia, a jej "sztandardowe" potrawy to pizza i spaghetti. Dzisiejszy dzień został ukoronowany wykonaniem maski weneckiej. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Rosja

24.01.2019

Przedostatni dzień wspólnej zabawy upłynął nam w towarzystwie papierowych matrioszek.

 

              


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 125925