Mój przyjaciel miś

27.05.2019

W środowe przedpołudnie, w Szkole Podstawowej w Szyszyńskich Holendrach, odbyły się zajęcia plastyczno-literackie, zorganizowane dla 3 i 4-latków z miejscowego przedszkola.


czytaj dalej...

Warsztaty II - Grażyna Bąkiewicz

21.05.2019

Kolejny dzień zmagań z bajką. Na dzisiejsze warsztaty z Grażyną Bąkiewicz zostały zaproszone klasy VI  z Lichenia Starego oraz Ślesina.

 

 


czytaj dalej...

Warsztaty - Grażyna Bąkiewicz

20.05.2019

Grażyna Bąkiewicz, kolejna autorka zaproszona w ramach realizowanego projektu „Lektura. I co dalej?”, podczas przeprowadzanych warsztatów, przekonywała uczniów klas VI z Szyszyńskich Holendrów i Ślesina, że wyobraźnia jest źródłem, z którego możemy, co więcej - powinniśmy czerpać, w ciągu całego swojego życia.


czytaj dalej...

Spotkanie autorskie - Agnieszka Frączek

16.05.2019

„Doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie".


czytaj dalej...

Konferencja bibliotekarzy w Kleczewie

13.05.2019

10 maja uczestniczyłyśmy w „Konferencji dla bibliotekarzy nauczycieli i bibliotekarzy regionu konińskiego” zorganizowanej w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przez dyrektor Biblioteki Publicznej w Kleczewie.


czytaj dalej...

"Od przedszkola do seniora" 2019

13.05.2019

W ramach współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin z Nadleśnictwem Konin 10 maja zaprosiłyśmy uczniów dwóch klas z ZSP w Ślesinie do udziału w akcji sadzenia drzew „Od przedszkola do seniora”.


czytaj dalej...

Spotkanie autorskie - Marcin Kozioł

08.05.2019

Marcin Kozioł -  autor lektury dla klas 4-6 „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”), był gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin a spotkanie, które poprowadził okazało się fantastyczną lekcją multimedialną i sposobem na poznanie wielu naukowych ciekawostek.


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 129758