Na wycieczkę do biblioteki!

09.01.2018

We wtorkowe przedpołudnie, 9 stycznia, na wycieczkę do filii bibliotecznej w Szyszyńskich Holendrach wybrały się dzieci z tutejszego przedszkola wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Banasiak. W trakcie wizyty dzieci obejrzały wybrane przez siebie bogato ilustrowane książki dla najmłodszych, a także wykonały kolorowanki, które zostaną wyeksponowane...


czytaj dalej...

Życzenia świąteczne

18.12.2017

Uprzejmnie informujemy, że w piątek 22.12.2017 r. Biblioteka Publiczna będzie czynna od 8:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy :)


czytaj dalej...

Nabór na stanowisko pracy - młodszy bibliotekarz

11.12.2017

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy – młodszy bibliotekarz

  • Miejsce pracy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin filia w Szyszyńskich Holendrach 112;
  • Wymiar czasu pracy: 4/5 etatu;
  • Godziny pracy – zgodnie z pracą biblioteki
  • Określenie stanowiska pracy: młodszy bibliotekarz;

czytaj dalej...

Kolejne czytaki dostępne w bibliotece

08.12.2017

W ramach projektu pn. „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017” (projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” przekazał Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesin dwa kolejne urządzenia.


czytaj dalej...

Boże Narodzenie i jego tradycje

08.12.2017

Boże Narodzenie w Polsce i Europie, tradycje z nim związane i domowe zwyczaje oraz wspomnienia naszych gości były tematem spotkania, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesin.


czytaj dalej...

Jak nie kochać jesieni…

20.11.2017

Po raz kolejny pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie wraz z bibliotekarkami BPMiG spotkali się przy wspólnym czytaniu poezji. W przesympatycznej atmosferze zostały odczytane wiersze, głównie o...


czytaj dalej...

Spotkanie z leśnikiem

17.11.2017

Kształtowanie u dzieci wrażliwości na przyrodę zarówno ożywioną jak i nieożywioną oraz budowanie poczucia odpowiedzialności i wielkiej troski o jej zachowanie należy zacząć już w wieku przedszkolnym, dlatego po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin zaprosiła dzieci oddziałów przedszkolnych z ZSP w Ślesinie na spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Konin.


czytaj dalej...

Sptkanie z Edytą Zarębską

15.11.2017

W dniu dzisiejszym w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesin odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębską – lubelską graficzką i pisarką, która zadebiutowała bajką napisaną wierszem pt.: „Opowieści babci Gruni”. Autorce towarzyszył mąż – Robert Zarębski, muzyk i kompozytor.


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 103203