Nabór na wolne stanowisko pracy – młodszy bibliotekarz

07.12.2018

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy – młodszy bibliotekarz Miejsce pracy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin filia w Licheniu Starym ul. Konińska 54, 62-563 Licheń Stary (trzy dni w tygodniu),...


czytaj dalej...

Z literaturą przy kawie – listopad

19.11.2018

Za nami kolejne spotkanie z książką. Listopad jest miesiącem wyjątkowym i wymagał odpowiedniej lektury. Takiej, która połączyłaby dwa listopadowe święta – Święto Zmarłych ze 100-leciem odzyskania niepodległości. „Dziady" Adama Mickiewicza okazały się idealnym wyborem.


czytaj dalej...

„Kto Ty jesteś? Polak mały”

08.11.2018

Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości 7 listopada filię biblioteki w Szyszyńskich Holendrach odwiedziły pięcio i sześciolatki z miejscowego przedszkola.


czytaj dalej...

Zakup nowości wydawniczych 2018

20.10.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin kończy realizację Programu Biblioteki Narodowej „Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Dofinansowanie w roku bieżącym wyniosło  11.466,00 zł. Czas realizacji programu obejmuje okres do końca listopada.


czytaj dalej...

Z literaturą przy kawie - październik

17.10.2018

"Balladyna" towarzyszyła nam w dniu dzisiejszym podczas kolejnego spotkania przy kawie.

czytaj dalej...

Agnieszka Frączek - spotkanie autorskie

11.10.2018

W ramach projektu "Z książką na walizkach. II wielkopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” współorganizowanego przez Wydawnictwo Literatura, Miejską Bibliotekę w Koninie i Powiatową Bibliotekę w Turku we współpracy z bibliotekami powiatu tureckiego i konińskiego Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ślesin odwiedziła pani Agnieszka Frączek.


czytaj dalej...

"Mała książka-wielki człowiek"

01.10.2018

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Trwająca akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie - "Przedwiośnie"

10.09.2018

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości wybrano do Narodowego Czytania ostatnią powieść Stefana Żeromskiego- „Przedwiośnie”.

 


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 121002