Bajki, baśnie i legendy europejskie - Szwecja

23.01.2019

Kiedy dokończyliśmy wczorajsze wieńce a dzieła z gliny nabrały kolorów mogliśmy zająć sie kolejnym krajem a jest nim Szwecja. Poznaliśmy Astrid Lindgren i Alfreda Nobla, wiemy jak wygląda dakkar i konik z Dalarna. Zaczęliśmy prace nad łodzią wikingów.


czytaj dalej...

Bajki, baśnie i legendy europejskie - Grecja

22.01.2019

Grecja - wyspy, słońce, oliwki, grecki alfabet, bogowie greccy i mity, gliniane wazy i wieniec laurowy. O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas dzisiejszych zajęć. Efektami naszej pracy pochwalimy się jutro.


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Słowenia

21.01.2019

Erazm Lugger, słoweński Robbin Hood, był bohaterem legendy, która została zaprezentowana podczas dzisiejszych zajęć w bibliotece. Dodatkowo mówiliśmy o Planicy, skoczkach narciarskich, najstarszym winogronie w Europie i najstarszym europejskim parku narodowym. A ponieważ Słowenia słynie z produkcji miodu, dzieci wykonały plaster miodu i pszczoły.


czytaj dalej...

Bajki, baśnie i legendy europejskie - Wielka Brytania

18.01.2019

W jaki sposób powstała flaga Wielkiej Brytanii? Co oznaczają poszczególne elementy na herbie? Ile lat panuje królowa Elżbieta II? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas dzisiejszych zajęć, a pracą do  wykonania była budka telefoniczna.


czytaj dalej...

Bajki, baśnie i legendy europejskie - Dania

18.01.2019

Dania - kraj klocków lego, rowerów i oczywiście Hansa Christiana Andersena. Spośród baśni jego autorstwa do czytania wybrana została ta mało znana pt.: "Len".


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Niemcy

16.01.2019

Na podstawie wieloletnich badań podań, mitów i opowieści ludowych, członkowie Akademii Nauk w Berlinie – bracia Grimm, zebrali i opublikowali baśnie. Zbiór tych baśni jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Na zajęciach w bibliotece przypomnieliśmy sobie dwie z nich: „Czerwonego Kapturka” oraz „Zamieć”. Zadaniem do wykonania był koszyczek. Wielkie brawa dla tych, którym się udało :).            


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Czechy

15.01.2019

Czeską bajką "O cudownym młynku" rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie z dziećmi. Poznaliśmy czeską flagę i herb, wiemy jak wygląda stolica Czech - Praga, gdzie Czesi odpoczywają, jakie samochody produkują i oczywiście poznaliśmy bohaterów bajek, które jednoznacznie kojarzą się z naszymi południowymi sąsiadami.          


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Polska

14.01.2019

Biblioferie w tym roku spędzamy poznając kolejne kraje Europy od strony bajek, baśni i legend, z których dany kraj słynie. Pierwszy dzień poświęcony został polskiej syrence warszawskiej.


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 125902