Zakup nowości wydawniczych 2018

20.10.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin kończy realizację Programu Biblioteki Narodowej „Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Dofinansowanie w roku bieżącym wyniosło  11.466,00 zł. Czas realizacji programu obejmuje okres do końca listopada.


czytaj dalej...

Z literaturą przy kawie - październik

17.10.2018

"Balladyna" towarzyszyła nam w dniu dzisiejszym podczas kolejnego spotkania przy kawie.

czytaj dalej...

Agnieszka Frączek - spotkanie autorskie

11.10.2018

W ramach projektu "Z książką na walizkach. II wielkopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” współorganizowanego przez Wydawnictwo Literatura, Miejską Bibliotekę w Koninie i Powiatową Bibliotekę w Turku we współpracy z bibliotekami powiatu tureckiego i konińskiego Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ślesin odwiedziła pani Agnieszka Frączek.


czytaj dalej...

"Mała książka-wielki człowiek"

01.10.2018

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Trwająca akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.


czytaj dalej...

Narodowe Czytanie - "Przedwiośnie"

10.09.2018

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości wybrano do Narodowego Czytania ostatnią powieść Stefana Żeromskiego- „Przedwiośnie”.

 


czytaj dalej...

Projekt "Mała książka-wielki człowiek"

31.08.2018

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 125899