Z literaturą przy kawie - luty

07.02.2019

Kolejne spotkanie w przesympatycznym towarzystwie upłynęło przy komedii Moliera pt.: "Skąpiec". Poszczególne akty utworu przeplatały się z kawką, ciachem, śmiechem i występami wokalnymi. Za spotkanie serdecznie dziękujemy :).


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Włochy

25.01.2019

Włochy to już ostatni kraj europejski, do którego przenieśliśmy się podczas tegorocznych ferii. Okazało się, że dzieciom świetnie były znane: Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Florencja, Wenecja z Placem św. Marka, a także Leonardo Da Vinci i jego słynny obraz "Mona Lisa". Popularna okazała się także włoska kuchnia, a jej "sztandardowe" potrawy to pizza i spaghetti. Dzisiejszy dzień został ukoronowany wykonaniem maski weneckiej. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Rosja

24.01.2019

Przedostatni dzień wspólnej zabawy upłynął nam w towarzystwie papierowych matrioszek.

 

              


czytaj dalej...

Bajki, baśnie i legendy europejskie - Szwecja

23.01.2019

Kiedy dokończyliśmy wczorajsze wieńce a dzieła z gliny nabrały kolorów mogliśmy zająć sie kolejnym krajem a jest nim Szwecja. Poznaliśmy Astrid Lindgren i Alfreda Nobla, wiemy jak wygląda dakkar i konik z Dalarna. Zaczęliśmy prace nad łodzią wikingów.


czytaj dalej...

Bajki, baśnie i legendy europejskie - Grecja

22.01.2019

Grecja - wyspy, słońce, oliwki, grecki alfabet, bogowie greccy i mity, gliniane wazy i wieniec laurowy. O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas dzisiejszych zajęć. Efektami naszej pracy pochwalimy się jutro.


czytaj dalej...

Baśnie, bajki i legendy europejskie - Słowenia

21.01.2019

Erazm Lugger, słoweński Robbin Hood, był bohaterem legendy, która została zaprezentowana podczas dzisiejszych zajęć w bibliotece. Dodatkowo mówiliśmy o Planicy, skoczkach narciarskich, najstarszym winogronie w Europie i najstarszym europejskim parku narodowym. A ponieważ Słowenia słynie z produkcji miodu, dzieci wykonały plaster miodu i pszczoły.


czytaj dalej...

Bajki, baśnie i legendy europejskie - Wielka Brytania

18.01.2019

W jaki sposób powstała flaga Wielkiej Brytanii? Co oznaczają poszczególne elementy na herbie? Ile lat panuje królowa Elżbieta II? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas dzisiejszych zajęć, a pracą do  wykonania była budka telefoniczna.


czytaj dalej...

Bajki, baśnie i legendy europejskie - Dania

18.01.2019

Dania - kraj klocków lego, rowerów i oczywiście Hansa Christiana Andersena. Spośród baśni jego autorstwa do czytania wybrana została ta mało znana pt.: "Len".


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 129733