120 przygód Koziołka Matołka w postaci Kamishibai

Miesiąc temu w klasach I, we wszystkich Szkołach Podstawowych, bibliotekarki z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin przeprowadziły warsztaty pn. Koziołek Matołek - postać i nagroda, podczas których dzieci wykonały na specjalnych kartach do Kamishibai ilustrację związaną z czytanym fragmentem książki pt.: „120 przygód Koziołka Matołka”. Wszystkie te prace zostały zebrane i zestawione w 6 kompletów kart Kamishibai. Zestawy te zostały w dniu dzisiejszym przekazane wychowawcom klas I w Szkołach Podstawowych w Ostrowążu i w Szyszyńskich Holendrach. Natomiast w  ZSP w Ślesinie zaprezentowanie i przekazanie kart Kamishibai odbyło się podczas akcji „Jak nie czytam  jak czytam”.

Każde dziecko z klasy I otrzymało także książeczkę o przygodach Koziołka Matołka.

Klasa I z SP w Szyszyńskich Holendrach

Klasa I w SP w Ostrowążu

Klasy I z ZSP w Ślesinie

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury