Agnieszka Frączek - spotkanie autorskie

W ramach projektu "Z książką na walizkach. II wielkopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” współorganizowanego przez Wydawnictwo Literatura, Miejską Bibliotekę w Koninie i Powiatową Bibliotekę w Turku we współpracy z bibliotekami powiatu tureckiego i konińskiego Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ślesin odwiedziła pani Agnieszka Frączek. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. W spotkaniu z autorką uczestniczyły dzieci z klas II z ZSP w Ślesinie.