Spotkanie autorskie - Marcin Kozioł

Marcin Kozioł -  autor lektury dla klas 4-6 „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”), był gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin a spotkanie, które poprowadził okazało się fantastyczną lekcją multimedialną i sposobem na poznanie wielu naukowych ciekawostek. Spotkanie toczyło się wokół postaci Nikoli Tesli, wynalazcy, któremu zawdzięczamy urządzenia do wytwarzania i wykorzystywania prądu przemiennego. To właśnie Teslę nazywano „Władcą piorunów”. Podczas spotkania zostały przeprowadzone doświadczenia z wykorzystaniem kuli plazmowej, które wzbudziły ogólny zachwyt. Przed spotkaniem laureatom konkursu multimedialnego wręczone zostały nagrody a nauczycielkom przekazano płyty CD z nagraną pełną wersją prezentacji.

Spotkanie to rozpoczęło Tydzień Bibliotek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury