Katarzyna Ryrych - 14 i 15.06.2018 r.

Katarzyna Ryrych to polska pisarka i poetka, która swoją twórczość kieruje zarówno do dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. Jest autorką takich książek jak „Król”, „Zginęła mi sosna”, „Denim blue”, „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowych” oraz „Jasne dni, ciemne dni”.

czytaj dalej...

Marcin Pałasz - 13.06.2018 r.

Marcin Pałasz – polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z Krainy Potworów". Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Sposób na elfa", dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkusie.

czytaj dalej...

Renata Piątkowska, Malwina Kożurno - 12.06.2018 r.

Pisarka zdobyła wiele nagród literackich, np. Nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren za publikację pod tytułem „Na wszystko jest sposób”. Plebiscyt ten organizowała fundacja ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

czytaj dalej...

Tomasz Trojanowski - 11.06.2018 r.

Pisze powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży. Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako autor scenariuszy słuchowisk.

czytaj dalej...

Małgorzata Strękowska - Zaremba - 08.06.2018 r.

Pisarka, autorka podręczników, recenzentka „Nowych Książek”, dziennikarka, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Za powieść Abecelki i duch Bursztynowego Domu otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę Bery, gangster i góra kłopotów otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006.

czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 129771