"Lektura. I co dalej?"- warsztaty w Ostrowążu i...

29.03.2019

Kolejny dzień pracy z lekturą pt.: "Zaczarowana zagroda". Dzisiaj odwiedziłyśmy klasy II w szkołach podstawowych w Ostrowążu i w Szyszyńskich Holendrach.


czytaj dalej...

"Lektura. I co dalej?"- warsztaty w Wąsoszach i w Licheniu...

28.03.2019

Warsztaty dotyczące lektury pt.: "Zaczarowana zagroda" odbyły sie dzisiaj w szkołach w Licheniu Starym oraz w Wąsoszach, gdzie na zajęcia dzieci przyszły mimo odbywających się tam rekolekcji. Serdecznie za to dziękujemy.


czytaj dalej...

"Lektura. I co dalej?"- warsztaty w Ślesinie

27.03.2019

Projekt „Lektura. I co dalej?” rozpoczęłyśmy od przeprowadzenia w oparciu o lekturę „Zaczarowana zagroda” warsztatów w klasach II. Dzisiaj pracowały z nami dzieci z ZSP w Ślesinie a w kolejnych dniach będziemy odwiedzać pozostałe szkoły z terenu naszej gminy.


czytaj dalej...

"Lektura. I co dalej?"

27.03.2019

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin w tym roku realizuje projekt pn. „Lektura. I co dalej?”. Projekt ten jest dofinansowany w kwocie 9500,00 zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie organizowane przez nas działania mają na celu przedstawienie uczniom lektur w sposób ciekawy i atrakcyjny oraz zaproponowanie alternatywy dla lektur klasycznych promując wartościowe książki dla dzieci i młodzieży.


czytaj dalej...

Z literaturą przy kawie - marzec

21.03.2019

Pierwszy dzień wiosny to idealny dzień na ponowne spotkanie przy kawie. Wspólnie dokończyliśmy czytanie "Skąpca".

 

 


czytaj dalej...

Poznajemy misie - Czarny Nosek i Uszatek

14.03.2019

Na przedwiosennym spotkaniu z uczniami S.P. w Piotkowicach poznaliśmy bohatera książki Janiny Porazińskiej pt.:"Pamiętnik Czarnego Noska". Po przeczytaniu jednej z przygód misia, wykonaliśmy metodą origami kołowego jego kolegę - misia Uszatka.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy ponownie:).


czytaj dalej...

"Mieszkańcy województwa poznańskiego - ofiary...

21.02.2019

Uprzejmie informujemy, że powiększyliśmy nasz księgozbiór o pozycję: Wojciech Bogajewski: "Mieszkańcy województwa poznańskiego - ofiary ludobójstwa katyńskiego". Książka zawiera m.in. pierwszy raz publikowane biogramy ofiar ludobójstwa w Kijowie-Bykowni, które znajdują się na ukraińskiej liście wywozowej.


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 129754